Eter ya da Ether Nedir?

'Ethereum' forumunda Aksaçlı tarafından 29 Ekim 2017 tarihinde açılan konu

 1. Aksaçlı

  Aksaçlı Yönetici Yönetici

  Katılım:
  24 Ekim 2017
  Mesaj:
  461
  Beğeniler:
  1,796
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Ankara
  Web Sitesi:
  Eter ya da Ether, Etherium platformunun para birimidir. Eter, Ethereum platformunu kurmak veya kullanmak isteyen herkesin ihtiyaç duyacağı şeydir. Tıpkı BItcoin gibi, Eter de web üzerinden takas edilebilir ve madenciliği yapılabilir. Birazdan tam olarak nereden Etherum satın alabileceğinizi göstereceğim. Çoğu kişi Ether yerine para birimini ifade etmek için Ethereum terimini kullanır ve bu yüzden kafa karışıklığı olabilir.

  Toplam eter miktarı ve ihraç oranı, 2014 satış öncesi toplanan bağışlarla kararlaştırıldı. Sonuçlar kabaca şöyle idi:

  • Satış öncesi katılımcılar için 60 milyon eter yaratılmıştır.
  • 12 milyon (yukarıdakinin %20’si) kalkınma fonu için yaratılmıştır, bunların çoğu erken katkıda bulunanlara ve geliştiricilere, kalanı da Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın‘na geçmiştir.
  • Blok madencisine her bloktan (yaklaşık 15-17 saniye) 5 eter verilir.
  • Bazen başka bir madenden bir çözüm bulunabildiyse 2-3 ether gönderilir ancak buna kendi bloğu dahil edilmez (amca/teyze ödülü de denir).
  Ethereum’un kurucuları, Eter’in, her ne kadar “kripto-yakıt” olarak adlandılsa da bir para birimi olmadığını, yani Ethereum platformunda ödeme yapmak için bir token olduğunu belirtiyor. Bu muhtemelen, Ether ile online olarak herhangi bir şey satın alamazsınız demektir. Bununla birlikte, fiyatını artıracağı umuduyla hala ticaretini yapabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

  Eter, şu an Bitcoin’den daha az “olgun” olduğundan teknik olmayan insanlar için çok uygun değildir. Örneğin, Ether’in resmi cüzdan uygulamasını github’dan Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın, ancak henüz “kullanıcı dostu” bir sürümü yoktur. Ayrıca basit bir arayüzle Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın ve Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın kullanılabilir.
   
  Ahmetcan22 ve Can bunu beğendi.
 2. Ahmetcan22

  Ahmetcan22 Azimli Üye Forum Üyesi

  Katılım:
  30 Ekim 2017
  Mesaj:
  59
  Beğeniler:
  9
  Cinsiyet:
  Erkek
  ozel mesaja bakarmısınız