Çiftlikbank nitelikli dolandırıcılık

'Konu Dışı' forumunda Handan tarafından 8 Mart 2018 tarihinde açılan konu

Etiketler:
 1. Handan

  Handan Yönetici Yönetici

  Katılım:
  26 Ekim 2017
  Mesaj:
  103
  Beğeniler:
  100
  Cinsiyet:
  Kadın
  Çiftlikbank isimli oyun üzerinden yüksek gelir vaat ederek halktan Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın toplanmasına ilişkin şikayetler üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı önce inceleme, ardından soruşturma başlatmıştı. Bakanlık müfettişleri soruşturmayı tamamladı. Çiftlikbank üzerinden yapılan vurgunun “nitelikli dolandırıcılık” olduğuna karar verildi. Bakanlık, müfettiş raporu üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu, internet sitesinin de kapatılması teklif edildi.

  SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU

  Kamuoyunun uzun süredir beklediği konuya ilişkin bilgi veren Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Soruşturma bitti. Çiftlikbank’la ilgili müfettişlerimiz raporlarını tamamladı ve savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müfettişlerimiz raporların bir örneğini incelemesi için MASAK’a, diğer suretini de savcılığa gönderdi. Biz bakanlık olarak incelemelerimizi tamamladık, gerekli yerlere de suç duyurusunda bulunduk” dedi.

  YARIM MİLYARLIK VURGUN YAPILDI

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, sanal oyun olan ve internet üzerinden gelir vaat eden Çiftlikbank’ın yasal olup olmadığı konusunda başvurular üzerine 29 Kasım 2017’de inceleme başlatmıştı. İnceleme sürerken Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın raporuyla Çiftlikbank tarafından yüksek gelir vaadiyle piyasadan yarım milyar Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş Yapın toplandığı ortaya çıkmıştı. Yine sistemin “Bank” ifadesini kullanması, Forumda ekli olan linkler ziyaretçilere gizlenmiştir görebilmek için Kayıt Olun ya da Giriş YapınKanunu’na aykırı bulunmuş ve Reklam Kurulu, 3 ay süreyle tedbiren durdurma cezası vermişti.

  Yeni Şafak
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 8 Mart 2018
  Futurenet1 bunu beğendi.

Konuyu okuyan kullanıcılar (Toplam: 6)