Altcoin madenciliği girişimi

'Madencilik' forumunda Pardus tarafından 28 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

1. Pardus

Pardus Yeni Üye Forum Üyesi

Merhaba arkadaslar bu kripto-para deryasına yeni dalmış bir arkadaşınızım. Paris de ikamet etmekteyim

Şimdi bir kripto-para madenciliği işine girişecegim onun için bilgi avcılığı yapmaktayım değerli bilgilerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim.

15 adet antminer S9 ve onu destekleyen altyapı ile bu girişimi başlatacağım.

Soru şu : Bir çok madencilik hesap makinesine ortalama değerleri girdigimde bana çılgın rakamlar gösteriyor :) ve bu bende şüpheye mahal verdi .

1 adet antminer s9 ust değer olarak 13 th/s kazım yapıyor ben ortalama olarak 11 th/s alarak öngörülen günlük enerji tuketimi yaziyorum ve ta tata damm : günde ortala 800 adet etherum kazanabilceğim yazıyor :)

11 th/s
    43600 w soğutma dahil
    0.17 $/w
    %2 - pool payı

Bir yerde ya da her yerde mi hata var... cevaplarınızı bekliyorum.

yeovil ve Handan bunu beğendi.
  2. Pardus

giris yaptim , acil yardimdan cok bu fizibilitenin saglikli yapilmasi daha onemli benim icin !

3. Handan

Handan Yönetici Yönetici

Mutlaka sağlıklı bir cevap alacaksınızdır,benim vaktim olmadığı için oraya yönlendirdim.Tekrardan iyi akşamlar dilerim.

yeovil bunu beğendi.
  4. Pardus

Sorumun cevabini aldim sizinlede paylasmak istiyorum.

hesaplamamizdaki hata Antminer S9 ve turevlerinin sadece BTC kazimi icin ozel olarak uretilmesi ! ve maglesef diger hic bir altcoin'i bu ekipmanlarla kazanmiyorsunuz. Her ne kadar 13 th/s gibi bir deger insani proveke edip hayal kurdurtsada.

Google da yuzerken Nvidia ekran kartlarini oneren bir yere girdim bir kac Fransizca ve ingilizce blogda da performansi begenilmis. Gerci PC game bagimlilari bu karti iyi taniyormus !

Simdi fizibilitemi Nvidia uzerinden yapacagim ayrica iyi bir tarafi bu firma urunlerini dogrudan ya da bayilik vasitasi ile satiyor ve bir sorunda geri donusleri 4(****)'li

Diger girisimcilere kolay gelsin.